Jak zachować się na drodze? Które przejścia są bezpieczne, a które należy omijać? Podopieczni świetlicy uczyli się bezpieczeństwa, przygotowując makietę z ulicami i skrzyżowaniami. Taka praktyczna wiedza z pewnością przyczyni się do większej świadomości na temat zagrożeń komunikacyjnych.
Już od pierwszych dni grudnia w GOK-u zapanowała świąteczna atmosfera. Dzieci malowały zimowe obrazki, tworzyły kartki i ozdoby świąteczne. Wypiekały i lukrowały pierniki. Tydzień przed świętami prezentowały swoje prace podczas corocznych Warsztatów Świątecznych, a mieszkańcy gminy mogli samodzielnie wykonać dekoracje, pierniczki, odlać i udekorować świeczkę oraz poznać sekret wypiekania sękacza, wyrobu czekoladek i bloku czekoladowego. Warsztaty zakończyła degustacja.

Bal karnawałowy i ognisko
W miesiąc po świętach rozpoczęły się ferie zimowe. Gminny Ośrodek Kultury w Jonkowie przygotował dla dzieci wiele atrakcji podczas wspólnych spotkań, wyjazdów i warsztatów. W programie znalazły się m.in. zajęcia kulinarne, plastyczne, sportowe, komputerowe, sztuka origami. Dzieci skorzystały z wielu wyjazdów, podczas których odbyła się wspinaczka na ściankę, zabawa na lodowisku, odwiedziny w redakcji gazety. Wspólnie bawiły się na balu karnawałowym oraz piekły kiełbaski na ognisku.


Na kolejną imprezę w GOK zapraszamy już w środę 14 lutego. O godz. 20.00 odbędzie się koncert walentynkowy.
Wstęp wolny!

(MW)